KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 14204150
nr 1420 4150
Lasse Lindqvist
(1924-1998), Sverige
Tusch, "Jag har skrivit till min flicka". Signerad. Bildmått: 15x15 cm, yttermått inklusive ram: 37x34 cm
Lasse Lindqvist, svensk bildkonstnär född 1924, död 1998.
måndag 27 september 2021
kl 18:30:42
Lasse Lindqvist
Läs mer om Lasse Lindqvist